~ HĽADANIE LÁSKY ~

Najdôležitejšia vec v živote je naučiť sa, ako rozdávať lásku a dovoliť jej preniknúť do našich životov.
Morrie Schwartz

Ako kompulzívna prejedačka som vždy hľadala lásku mimo seba, avšak stále som bola príliš vydesená na to, aby som jej dovolila vstúpiť dovnútra. “Čo ak mi ublíži, ak si niekoho pustím pod kožu?” Rovnako som sa bála dávať lásku smerom von. “Čo ak samu seba stratím alebo to niekto zneužije? ”

Môj život ovládal strach a vo veľmi mladom veku som našla útechu a falošný pocit bezpečia v jedle. Používala som jedlo ako zdroj priateľstva a ako spôsob, ako otupiť svoju bolesť. Stalo sa mi náhradou za lásku. Ako choroba nado mnou získavala kontrolu, čím viac som jedla, tým viac som sa uzatvárala. Ako mi narastala váha, nadobudla som presvedčenie, že to je ten dôvod, prečo ma ľudia nemilujú tak, ako by som si to predstavovala. Verila som tomu, že “keby som bola dostatočne štíhla”, dostala by som všetko, po čom som túžila.

Nikdy mi neprišlo na um, že som bola tak zaplnená jedlom, že mi nezostal ani kúsok miesta pre prijatie čohokoľvek iného. Keď som prišla do programu a začala som potláčať význam jedla, pomaly som objavovala, že tá láska, ktorú som celý čas hľadala, sa po celý čas skrývala vo mne. Moja Vyššia sila je láska, ktorá je hlboko vo mne a všade okolo mňa. v uzdravení som obdarená slobodou konať z lásky a byť tak v spojení s mojou Vyššou silou.

DEŇ PO DNI … LEN PRE DNES
Si zvolím konať z lásky a ponechám si srdce otvorené voči láske, ktorú mi Vyššia sila prinesie do života… a keď len otvorím svoje oči, svoje uši a svoje srdce, uvidím, že je všade.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s