~ SPIRITUALITA VS. NÁBOŽENSTVO ~

Náboženstvo je spôsob, akým sa ľudia pokúšajú dostať do neba. Spiritualita je spôsob, akým sa ľudia pokúšajú dostať z pekla.
Anonym, ktorý žije 12 krokov

Vyrástla som v rodine, ktorá bola veľmi nábožensky založená. Všetky pravidlá a zvyky boli postavené na náboženstve a vychádzali z rigidnej predstavy Boha, ktorý je dokonalý a ktorý požaduje od svojich nasledovníkov, aby boli dokonalí.

Moja mama bola presvedčená, že jej poslaním v živote je hovoriť ľuďom, ako ďaleko sa vzdialili od tejto dokonalosti (ako hlboko klesli). Veľmi skoro som sa naučila, že sa tejto dokonalosti nikdy nevyrovnám a že byť súčasťou náboženstva znamenalo priznať si svoju neschopnosť vyznamenať sa v duchu týchto dogmatických princípov.
Ale prišla som do programu a začala som sa učiť o duchovnej ceste (spiritualite).
Začala som tým, že som sa učila o Bohu od ľudí, ktorí neboli dokonalí a ktorí prijali samých seba takých, akí sú.

Naučila som sa o súcite / milosrdenstve a odpúšťaní od ľudí, ktorí mali inú vieru, ako bola tá moja. a naučila som sa  veriť bohu od ľudí, ktorí ani neverili vo vyššiu bytosť.  To, čo som sa naučila, bolo skutočným oživením slov, ktoré som čítala v biblii ako dieťa. Dodalo to mojej viere život a po prvýkrát mi to pomohlo pochopiť, že som hodnotná a akceptovateľná ako človek taká, aká som.

DEŇ PO DNI … LEN PRE DNES
Žijem svoj život tak, aby som si udržala Vieru v Boha, tak ako ho ja sama chápem a viem, že to najlepšie zo mňa je to minimum a maximum, ktoré On odo mňa očakáva.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s