~ UTÍŠTE SA ~

Prestaňte bojovať – pusťte to a upokojte sa – a vedzte, že ja som boh
Žalm 46:10

Môžem na jednej ruke spočítať, koľkokrát som sa v živote cítila skutočne pokojná (uvoľnená). Naša choroba je často poháňaná našou snahou kontrolovať a riadiť naše životy: emócie, vzťahy, obraz nás samých a naše masky, ktoré nosíme…

Táto snaha mať sa pod kontrolou a riadiť svoje životy je neúprosný poháňač a dvojsečný meč. Ako nôž preniká naše duše a vyžaduje, aby sme sa vzdali toho, kým sme, v zblúdenom a neplodnom snažení stať sa tým, kým by sme „mali byt”. Tak veľmi som sa snažila vyformovať sa do podoby „Prijateľného človeka”, až som stratila seba samú, takú, aká som. Všetky moje nekonečné pokusy sformovať sa na takú, aká som si myslela, že by som mala byť, ma stáli môj najvlastnejší pocit samej seba a bolestne narúšali moju identitu – bola to tragická samovražda vlastnej duše.

Tak ako mnohí z nás, na to, aby som začala s uzdravovaním, som musela zájsť až na koniec seba a stratiť akýkoľvek pocit kontroly nad svojím životom. Toto bolo pre mňa desivé – verila som, že bez ilúzie kontroly sa môj život zrúti…

Ale nezrútila som sa. Nezničilo ma to. Pod drobiacou sa maskou a za zúfalými pokusmi všetko riadiť som našla prekvapivý pocit pokoja a bezpečia – dokonca aj uprostred chaosu svojho života. Som presvedčená, že keby ma boh nedoviedol na koniec mojich vlastných síl, nedokázala by som počú(va)ť jeho hlas. Moje uši by zostali hluché voči jeho sľubu, že ma nikdy neopustí. Ak by veľmi pevne – hoci jemne – nepritiahol moju pozornosť, moja nepokojná myseľ by stále vysielala varovania a rozkazy do mojej usychajúcej duše. Dopadnúť na Dno je to najlepšie, čo sa mi mohlo prihodiť, pretože som neskončila zničením, ale v jeho večne milujúcom náručí.

DEŇ PO DNI … LEN PRE DNES
Rozhodnem sa prestať s vlastným bojom a snahami riadiť svoj život. Budem sa cvičiť v tom, zostať pokojná / stíšená a vedieť, že moja vyššia sila je stále so mnou, za každých okolností.

One response to “~ UTÍŠTE SA ~

  1. Po celý život od mala takmer neustále sa nachádzali okolo mňa tí, ktorí tvrdili, že oni to vedia najlepšie, akou mám byť, čo smiem cítiť … a ja som im verila. Áno, zrádzala som samú seba a pripravovala si smrť.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s