~ OSAMELOST ~

Cítiť našu osamelosť znamená posilňovať (prehlbovať) ju. Pochopiť našu osamelosť nám môže pomôcť otvoriť dvere k sebauvedomeniu (sebapoznaniu), po ktorom tak túžime a ktoré tak potrebujeme
Anthony Robbins

Predtým, než som našla svoj 12 krokový program, som sa cítila veľmi sama. Zabednila som sa v totálnej izolácii a pocity osamelosti sa sto krát znásobovali. Izolácia a osamelosť spôsobili, že som kontinuálne (neprestajne) jedla. A tak som sa izolovala čoraz viac a viac … Aký prefíkaný zacyklený kruh

Keď som našla svoj program uzdravovania, stále som mala potrebu sa izolovať. Keď som išla na stretnutie (míting), chcelo sa mi sedieť, tak aby nikto nebol na blízku, nechcelo sa mi otvoriť ústa a podeliť s ostatnými o to, čo cítim. Dokonca ani po mítingu sa mi nechcelo hovoriť. Stále som sa vracala späť, hoci som sa cítila sama, najmä preto, že som tam počula veci, ktoré mi boli známe a blízke, veci, ktoré ma zaujímali. Nakoniec som si uvedomila, že väčšina ľudí v miestnosti cítila podobnú osamelosť, akú som cítila aj ja. Začala som pomaly rozumieť tomu, prečo sa cítim tak osamelá.

Keď som pochopila, že moje nutkavé jedenia ma priviedlo k izolácii a k tomu, že som sa cítila viac osamelá, ako by s mojich pliec odpadlo jedno veľké bremeno. Konečne som pocítila trochu nádeje! Potom som zistila, že v mojej minulosti bolo viacero takých dverí, ktoré som mala nechať otvorené, a ktoré som si mala viac uvedomovať. Tieto udalosti z minulosti boli to čo spustilo a ďalej poháňalo moju chorobu nutkavého jedneia. Chcela som o tom vedieť viac, ale zároveň som sa bála zistiť to.

Podobnosti, prijatie a láska, ktoré som na mítingu našla mi veľmi uľahčili nachádzanie odvahy pozrieť sa na svoju minulosť. Pochopiť, že som nebola jediným dôvodom pre svoju osamelosť, som začala odčiňovať, to čo bolo nutné odčiniť. Potrebovala som odpustiť druhým, ktorý ma zranili a odčiniť to, čo som urobila druhým. Cítila som sa ľahšia a začínala som si viac uvedomovať samú seba, s tým postupne prišla aj väčšia dôvera seba.

DEŇ PO DNI … LEN PRE DNES
Budem si pamätať, že je v poriadku a dobré, ak cítim svoje pocity, ale nemusím ich nechať ovládať svoj život. Nemusím nechať osamelosť prerásť do obrovských rozmerov, privolávajú tak väčšie nutkanie nekontrolovane jesť a riešiť nadbytočným jedlom tento problém. Naučila som sa odovzdávať veci Vyššej sile a nechať ich tak. Pozrieť sa na svoju minulosť je kľúčom k môjmu sebapoznaniu a k môjmu uzdraveniu.

One response to “~ OSAMELOST ~

  1. Aj ja sa niekedy citim sama

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s