~ POCITY ~

“Je málo tých, čo vidia vlastnými očami a cítia vlastným srdcom. ”
(A. Einstein)

Než som začala pracovať s 12 krokovým programom, k mojim dôvodom pre prejedenie patrilo to, že som nevedela zvládať svoje emócie. Moje pocity boli zaplavujúce a presahovali moje schopnosti. Zároveň som prehnane na svoje emócie reagovala a to z nich robilo takú silu, ktorú som ozaj nezvládala. Takže som sa prejedla, aby som pocity zastavila. Napchala som sa, aby som ich zatlačila!

Pri práci s 12 krokovým programom som dostala šancu prepracovať sa minulými zraneniami a zatrpknutosťami (hnevmi), ktoré zintenzívňovali moje pocity. Naučila som sa prežívať svoje pocity práve také, aké sú, a ako prestať na ne prehnane reagovať. Naučila som sa roztriediť posolstvá, ktoré ma o pocitoch odovzdala rodina, že nie je v poriadku ich mať alebo prežívať alebo vyjadrovať. Naučila som sa rozhodnúť, čo je pravdou pre mňa, dnes, o mojich pocitoch. Tiež som sa prepracovala svojou spoluzávislosťou a naučila sa, ako komunikovať emócie primerane, efektívne a láskavo.

Teraz sú emócie súčasťou môjho života a nie niečím zaplavujúcim a zneschopňujúcim. V skutočnosti sa stali niečím krásnym, čo obohacuje môj život, dáva mu farbu a vzor a dokonca aj potešenie.

DEŇ PO DNI … LEN PRE DNES
si vážim požehnanie toho, že sa mi moje vlastné emócie navrátili. Teším sa z nich a rešpektujem ich, ako aj pocity druhých. Ďakujem svojej Vyššej sile za tento nádherný dar.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s