~ ŽI a NECHAJ ŽIŤ ~

Keď zistím, že niekto prichádza ku mne domov s tým, že chce moje dobro, mal by som začať utekať a zachrániť si život.

Henry David Thoreau

V programe OA som pochopil, že môžem ponechať druhým právo byť samými sebou a robiť ich vlastné rozhodnutia, až potiaľ, kým neovplyvňujú môj život. Aký silný koncept. Dlho a ťažko som bojoval s týmto problémom, so schopnosťou nechať druhých žiť ich vlastné životy tak, ako si sami zvolia, bez toho, aby museli využiť moje hlboké rady a múdrosti…

Skutočne som veril tomu, že poznám všetky odpovede a že keď ma budú ľudia počúvať, ich život naberie ten správny smer a budú mi vďační naveky za tú úžasnú službu, ktorú som im urobil. Skutočne som tomu veril a bol som ťažko frustrovaný, keď ľudia okamžite neurobili to, čo som im poradil. Ako mohli byť takí hlúpi.

Omnoho závažnejším paradoxom bolo, že som prehliadal fakt, že môj vlastný život sa podobal na pád dolu strmým kopcom. Vďaka programu OA som sa pomaly naučil mať zavreté ústa. Moje motto je jednoduché: pozametať si pred vlastným prahom. Vďaka tomu je omnoho ľahšie byť sám sebou ~ a uľahčuje to život aj ľuďom okolo mňa.

DEŇ PO DNI … LEN PRE DNES

Dnes prijmem a budem milovať tých, ktorí sú okolo mňa, bez toho, aby som podliehal túžbe zlepšovať ich život, akoby som vedel, čo je pre nich lepšie. Budem si žiť svoj život a nechám druhých žiť ich životy, ako budem prehlbovať svoje pochopenie slobody, ktorú mi program ponúka.

 

 

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s