~ ŠŤASTIE ~

Šťastie nikdy nezískate od druhých ľudí. Šťastie, ktoré pociťujete, je v priamej súvislosti s mierou lásky, o ktorú ste schopní sa podeliť.
Oprah Winfrey

Naučila som sa tvrdú lekciu, keď som smútila za stratou svojho 3 ročného syna. Bolo to na Vianoce. Mala som 3 ďalšie deti, ktoré sa tešili na skvelý deň a všetko okolo, ale moje srdce bolo preplnené zúfalstvom. Uvedomila som si, že môžem zážitky prijímať ako jeden za druhým. Niektoré z týchto momentov budú veľmi smutné, ale niektoré tieto malé úseky času budú plné radosti.

Zistil/a som, že šťastie sa skladá z momentov – že nie je stavom bytia. Môžeme zobrať tie momenty radostí a uschovať si ich, až kým sa nenahromadia v pocit šťastia.
Máme možnosť si zvoliť, či ich chceme uschovať, alebo ich necháme sa rozplynúť v absencii našej vďačnosti a ocenenia. Každý deň strácame radosť, ktorá nám unikla, preto že sme ju nehľadali.

Keď sa obzriem večer za predošlým dňom a spomeniem si na dobré chvíle, zvyčajne si uvedomím, že v mojom živote je veľa radosti. Učím sa oceňovať aj maličkosti. Tie Vianoce si budem pamätať skôr pre tie malé chvíľky radosti. Láska k mojim ostatným deťom mi pomohla sa zdvihnúť zo zúfalstva a načiahnuť sa k nim, aby som sa s nimi mohla podeliť o dar radosti v ten vzácny sviatok.

DEŇ PO DNI … LEN PRE DNES
sa pokúšam v každej chvíli nájsť to dobré

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s